Bukówka 67, 58-420 Lubawka

Zagroda Nad Rzeką

wypoczynek i rekreacja blisko natury

panorama

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają wypoczynek w otoczeniu przyrody, daleko od miejskiego zgiełku.

 

Bogactwo Przyrody

Okolica Bukówki obfituje bogactwem przyrody, szlakami do wędrówek pieszych, rowerowych
i samochodowych. Dla miłośników wędrowania w pobliżu znajduje się wiele wzgórz i gór: Wzgórza Bramy Lubawskiej, Zadzierna nad Jeziorem Bukówka, Święta Góra i Krucza Skała w Lubawce, Skalnik i Konie Apokalipsy na Przełęczy Rędzińskiej, Łysocina na Grzbiecie Lasockim czy wreszcie królowa Karkonoszy – Śnieżka. Można tu podziwiać osobliwości przyrody w postaci Głazów Krasnoludków i Diabelskiej Maczugi w okolicach Gorzeszowa czy Kolorowe Jeziorka niedaleko Wieściszowic. Wspaniałym miejscem do wędrowania jest również pobliskie Skalne Miasto w Czechach. W wielu miejscowościach zobaczyć można krzyże pokutne (Bukówka, Okrzeszyn, Raszów, Krzeszów, Krzeszówek, Kochanów) oraz zwiedzić siedemnasto- i szesnastowieczne kościoły (Opawa, Stara Białka, Pisarzowice, Wieściszowice, Krzeszówek, Rędziny).

 

Zwiedzanie – Strona Polska

Będąc w Bukówce warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie okolicznych miejscowości.
W Chełmsku Śląskim do zobaczenia są Domki Tkaczy "12 Apostołów", w Krzeszowie Opactwo Cysterskie z Bazyliką, Kalwarią i przysiółkiem Betlejem, w Raszowie mauzoleum rodziny Schaffgotsch. Na zwiedzających czeka również Wałbrzych z Zamkiem Książ, Palmiarnią i dawną Kopalnią Węgla, Bolków z ruinami zamku, Karpacz ze Świątynią Wang czy Ścięgny z Western City.

 

Zwiedzanie – Strona Czeska

Bliskość granicy czesko-polskiej sprzyja turystyce również poza granicami naszego kraju. W niedalekiej odległości od Bukówki można znaleźć równie ciekawe miejsca do wędrówek czy zwiedzania
w Czechach. Do najciekawszych należy zaliczyć: Broumov (klasztor benedyktyński), Žacléř (Dawna kopalnia "Jan Šverma" przekształcona w skansen, twierdza Stachelberg z czasów II Wojny Światowej), Trutnov (rynek otoczony renesansowymi kamienicami, ścieżka edukacyjna "Bitwa pod Trutnowem"), Dvůr Králové (zoo i safari) czy Pec pod Sněžkou z kolejką linową na Śnieżkę. Na dłuższą wycieczkę warto również wybrać się do Pragi czy Harrachova.